W obrębie śródpiersia i wnęk brak powiększonych węzłów chłonnych

Witam.Miałem robiony TK klatki piersiowej wynik:w przednim , górnym sródpiersiu ognisko tkankowe o wym.w przekroju osiowym 34/15 mm odpowiadające resztkowej grasicy.Poza tym w obrębie sródpiersia i wnięk nie stwierdzam powiększonych wezłów chłonnych ani innych mas.Poj wezły chłonne w okolicy podaortalnej, przytchawiczej dolnej lewej i w lewej wenece o wym.krótkim poniżej 10 mm.Czy to coś poważnego .Choruje na tężyczkę i szybko się mecze.leczenie tężyczki nie przynosi efektów.

Witam Pana,

Przetrwała grasica zwiększa nieco ryzyko rozwoju chorób autoimmunologicznych. Zwiększona męczliwość może być objawem miastenii, która częściej występuje u osób z przetrwałą grasicą, warto udać się do lekarza, aby ocenił , czy nie są to objawy miastenii. Czy ustalił Pan przyczyny tężyczki? Jeśli nie, to proszę oznaczyć sobie stężenie parathormonu we krwi.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz