W rogu tylnym łąkotki przyśrodkowej zmiany degeneracyjne I/II stopnia

Proszę o inter. wyników MR st.kolanowego. Nieznacznie zwiększona ilość pł. w jamie st. W rogu tylnym łąkotki przyśrodkowej zmiany degeneracyjne I/II stopnia. Łąkotka boczna prawidłowa. Więzadła krzy. przednie i tylne prawidłowe. Więzadła poboczne i przyśrodkowe prawidłowe. Staw udowo-rzepkowy bez odchyleń od normy. Do tyło od głowy kości strzałkowej, na wysokości stawu strzałkowo-piszczelowego bliższego widoczny jest ganglion wielkości ok.9x15x18mm.

Dzień dobry

Wykonane badanie sugeruje uszkodzenie w zakresie łąkotki kwalifikujące się do leczenia zachowawczego (fizjoterapii). O jego przebiegu musi zadecydować lekarz ortopeda.
Ganglion jest torbielą galaretowatą, którą usuwa się poprzez punkcję i odessanie zawartości bądź zabieg chirurgiczny. Przyczyna powstawania torbieli nie jest znana, natomiast wiadomo, że ma ona związek z nadmiernym obciążeniem stawów.

Pozdrawiam