W rozmazach tyreocyty z cechami degeneracji w grupach, płatach i rozproszeniu, kikrokrople koloidu i drobne strzępki tkanki łącznej

Bardzo proszę o interpretację wyniku. BAC/USG zmiany ze zwyrodnieniem płynowym o wymiarach 55x50mm w lewym płacie tarczycy. W rozmazach tyreocyty z cechami degeneracji w grupach, płatach i rozproszeniu, kikrokrople koloidu i drobne strzępki tkanki łącznej. Obraz cytologiczny zmian zwyrodnieniowych. Zmiana łagodna - kategoria 2. Bardzo dziękuję i pozdrawiam. Jadwiga

Aleksander Ropielewski

Oznacza to łagodny charakter zmiany będącej przedmiotem biopsji. Dalsze postępowanie zależy od objawów.