W rzucie lewych przydatków widoczna zmiana o pośredniej echogeniczności

Witam serdecznie,mam 28 lat, bardzo proszę o pomoc w interpretacji wyniku badania usg ginekologicznego sondą EV. "Trzon macicy w przodozgięciu, o wym. 49x41x43 mm jednorodny.Endometrium o szerokości 8 mm. Jajnik prawy 24x19 mm. W rzucie lewych przydatków widoczna zmiana o pośredniej echogeniczności o śr 38 mm. Zatoka Douglasa wolna. Dziękuję serdecznie za odpowiedź i pozdrawiam.

Lek. Marta Jaruchowska

Zmiana może odpowiadać torbieli jajnika lewego np krwotocznej lub endometrialnej, dalsze badania i obserwacja mogę to potwierdzić lub wykluczyć. Wskazany marker ca-125 i wizyta kontrolna u ginekologa.