W szkole nie jestem sobą. Jak to zmienić?

W szkole nie jestem sobą. Nie wiem czego mi brakuje. Jestem zagubiony, bo w domu jestem luzak jakich mało, a w szkole staję się sztywny i mimo iż siebie przekonuję, iż następnego dnia będę luźniejszy, bardziej... rozmowny, pewny siebie, to i tak nic z tego. Chodzi o to, że nie potrafię tak po prostu zacząć rozmowy lub podejść do kogokolwiek i tak po prostu zacząć znajomość.

Chcę aby ludzie mnie traktowali jako czułego, śmiesznego, zboczonego, może i odrobinę chamskiego, a chodzi o to, że od pierwszej liceum, a jestem już w drugiej, nie potrafię wejść w grupę klasową, wciąż czuję się nieswojo, gdy wchodzę do szkoły.Nie wiem czemu się zmieniam i nic nie skutkuje, nawet wmawianie sobie tego, czy też zabawa w aktorstwo. Nie wiem co na to poradzić, pomóżcie! Jestem zagubiony i niespełniony.

Witam!

W domu czujesz się swobodnie, ponieważ jest to Twoje środowisko, Twój teren. Czujesz się tam bezpiecznie i wiesz na ile możesz sobie pozwolić, dlatego masz komfort bycia sobą. Sam zauważyłeś, że jesteś poza grupą w szkole. Taka sytuacja się utrzymuje być może z powodu Twojej alienacji.

Kiedy nie zostałeś z miejsca przyjęty do grupy, mogłeś się wycofać i teraz inni mogą Cię widzieć jako osobę zamkniętą i odsuniętą od innych. Myślę jednak, że gdyby grupa zaczęła Cię pojmować jako osobę "chamską" i "zboczoną", to też nie wpłynie pozytywnie na Twój wizerunek.

Dobrze jest być sobą w każdej sytuacji, ale także dostosowywać swoje zachowanie do odpowiedniego towarzystwa. Możesz spróbować małymi krokami zdobywać zaufanie innych i tym samym poprawić swoje samopoczucie i pewność siebie.

Możesz zacząć od mówienia znajomym "cześć", rozmawiania o niezobowiązujących sprawach, jak gry komputerowe, zainteresowania sportowe czy motoryzacja. Znajdź tematy, w których czujesz się bezpiecznie i zaczynaj od takich rozmowę. Wraz z Twoją otwartością Twoja sytuacja w grupie powinna się zmieniać.

Pozdrawiam