W szkole się ze mnie naśmiewają. Co mam zrobić?

Mam problem. Kiedyś byłam w „elicie” szkolnej. Teraz jedna dziewczyna zbuntowała wszystkich przeciwko mnie. Wszyscy się ze mnie śmieją. Opowiadała wszystkim, że jestem prostytutką, że łapię chłopaków na seks (miałam wielu chłopaków, a ona przyglądała się z boku temu). Wiem, że jest zazdrosna o wyniki w szkole. Zgłaszałam już to do wychowawcy klasy (podpisała kontrakt, jest zawieszona), ale nadal słyszę jej śmiechy. Ostatnio napisała na tablicy, że jestem ciotą i każdy się śmiał. Ona się źle zachowuje, uczy też. Kiedyś byłyśmy przyjaciółkami, ale teraz wszystko się zmieniło i nie należę już do tej „elity”. Jest mi bardzo przykro, czekam na jakieś rady. Co mam robić? Proszę !

KOBIETA ponad rok temu

Witam.

Czytając Twój list, zastanawiam się dlaczego nazywasz "elitą" ludzi, którzy Cię nie szanują, obrażają a w zasadzie nawet znęcają się nad Tobą psychicznie? Czy rzeczywiście nadal uważasz, że te osoby tworzą "elitę"?

Myślę, że powinnaś rozejrzeć się wokół siebie. Z pewnością jest więcej takich osób jak Ty, czyli nie wchodzących do tej specyficznej grupy. Może nie warto starać się o akceptację ludzi, którzy Cie nie szanują, a lepiej poszukać kogoś innego.

Bardzo dobrze, że zgłaszasz wszelkie takie incydenty wychowawcy. Jeżeli będziesz konsekwentna, Twoja była "koleżanka" znacznie szybciej przestanie Ci dokuczać.

Serdecznie pozdrawiam.