W tylno-górnej części płata skroniowego prawego korowo w sąsiedztwie przyczepu namiotu móżdżku
Witam, moja córka (5 lat) ze względu na częste bóle głowy miała zrobioną TK. Oto wynik: W tylno-górnej części płata skroniowego prawego korowo w sąsiedztwie przyczepu namiotu móżdżku i zatoki poprzecznej widoczne jest odcinkowo poszerzone naczynie wlk ok. 6 na 9 mm. Obraz budzi podejrzenie malformacji naczyniowej. Wskazane obrazowanie naczyń w MRI. Co to oznacza? Czy to może być tętniak mózgu?

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Lek. Bartosz Małek
70 poziom zaufania
Szanowna Pani,
Niekoniecznie musi być to poszerzenie tętnicy (czyli tętniak), może być to poszerzona żyła lub naczyniak pochodzący z włośniczki. Proszę skonsultować wynik z lekarzem prowadzącym - lekarz zdecyduje o dalszym postępowaniu.