Analiza wyniku badania RTG klatki piersiowej u sześćdziesięciolatki

W zdjęciu RTG mam opis: w płucach zmian ogniskowych nie stwierdza się, objawy nieżytu oskrzeli, sylwetka serca w granicach normy, wnęki naczyniowe. Proszę o wyjaśnienie co to jest, co jest tego przyczyną oraz jak to leczyć?

Witam! Wg załączonego opisu na zdjęciu uwidoczniono zmiany sugerujące zapalenie oskrzeli - leczenie zwykle jest objawowe, tzn. leki mukolityczne, p/gorączkowe, ew. bronchodilatacyjne, czyli rozkurczające oskrzela - zależnie od objawów i chorób współistniejących konieczna bywa antybiotykoterapia. Wnęki naczyniowe mogą być objawem niewydolności serca. Zmiany ogniskowe najczęściej świadczą o istnieniu guzów, ropni lub innych zbiorników płynu, czasem specyficznych zmian zapalnych lub powiększonych węzłów chłonnych, zatem ich nieuwidocznienie jest dobrą wiadomością. Pozdrawiam