Wada ASD II i badanie serca

Dzień dobry, Chciałem zapytać o wadę ASD II. mam ją od urodzenia. 5 lat temu podczas pobytu w szpitalu i chęci zamknięcia stwierdzono, że ubytek i wyciek jest mały i nie będzie zamykany. Do tej pory nie mam objawów, ale mam ponowne badania m.in. rezonans który określił 10mm pomiędzy lewym a prawym przedsionkiem. Komory w normie, bez zaburzeń kurczliwości. Czy mam czym się martwić i jaka może być decyzja?

Lek. Tomasz Budlewski

Zależy gdzie dokładnie jest ubytek. Proszę koniecznie udac sie do lekarza kardiologa.