Wada serca a stosowanie sterydów i ćwiczenia na siłowni

Witam, mam 23 lata 189cm wzrostu ważę teraz 76 kg, ćwicze od 6 lat na silowni z przerwami (ostatni rok z teraz 2 miesieczna przerwa. Mam wade w sercu a dokladnie niedomykajace sie zastawki, na echo serca mam chdozic co 2 lata. Jakie jest ryzyko jesli bede brac sterydy przy tych zastawkach? Odbylem juz dwa cykle sterydowe ostatni trwał pięć miesięcy i nic złego sie nie działo, oczywiście po tym na echo serca i niby nic sie nie zmienilo. Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Stosowanie sterydów w celu zwiększenia masy mięśniowej jest wysoce niewskazane i może skutkować wystąpieniem powikłań. Nie powinien Pan zatem stosować sterydów w tym celu.