Wada wrodzona stopy piętowej i obniżone napięcie

Moj syn ma 12 miesiecy chodzi chwiejnie czesto upada,urodzil sie z wada wrodzona stopy pietowej gdzie widac obnizone napieci miesniowe.neurolog w osrodku gdzie jest rehabilitowany stwierdzil ze rehabiliacja bedzie do maja przy czym odstapi od masazu syna.dodam zesyn gdy lezy odchylony ma takjby blokade w czesci ledzwiowej kregoslupa nie potrafi wtedyczrobic nic ani sie obrocic niewspomne o podniesieniu sie.czy decyzjaneurologa byla sluszna. prosze o odpowiedz

rehabilitacja musi być stała, dla dzieci z takimi problemami są specjalne ośrodki rehabilitacji dziennej na NFZ , tam rehabilitacja zajmują się specjaliści od rehabilitacji, lekarze ,terapeuci , psycholog, logopeda. Stopę powinien zobaczyć ewentualnie ortopeda.
Do takiego ośrodka kieruje lekarz rodzinny na tzw. rehabilitację wieku rozwojowego lub na wczesne wspomaganie rozwoju. nie wiem gdzie pani mieszka ale w każdym większym mieście NFZ kontraktuje taką rehabilitacje np. jest w Kościanie, Poznaniu, Lesznie itp.