Wada wrodzona układu moczowego u dziecka

Witam czy wada wrodzona układu moczowego u dziecka mogła być spowodowana rezonansem magnetycznym . Pytam ponieważ ,na samym początku ciąży miałam owe badanie .Robiłam test przed badaniem ,ale niestety wyszedł fałszywie negatywny .Byłam jednak w ciąży.Dziecko urodziło się z wadą układu moczowego 5 stopnia .Bardzo proszę o odpowiedz

Lek. Tomasz Budlewski

A co to za wada? Rezonans magnetyczny jest badaniem bezpiecznym w ciąży.