Wada wzroku a dobór soczewek

Wiam nosze okulary a chcialabym kupic soczewki ale nie mam pojecia jaka mam wade wzroku. Do dali OP strefa 2,00 cylinder -1,5 os 15° odleglosc zrenic (mm) 31,00 OL strefa 1,5 cylinder -1,00 os 25° odleglosc zrenic (mm) 31,00

Witam.toeycznE soczewki kontaktowe należy dobrać u optyka okulisty lub optometrysty. Jest to produkt medyczny .soczewki toryczne ulegają rotacji podczas mrugania czyli co 8 sekund. Nie da się tej rotacji przewidzieć. Trzeba ją zbadać na konkretnym pacjencie. Dodatkowo Pani ma osie skośne .15 i 25 stopni.takich soczewek nie ma. Należy Panią zbadać i dobrać inne osie. Pozdrawiam serdecznie

Lek. Dorota Kinga Stepczenko-Jach

Dzień dobry, Soczewki kontaktowe to nie kosmetyki, które możemy kupować na własną rękę. Muszą być dobrane nie tylko pod kątem mocy, ale również promienia krzywizny i średnicy, co jest bardzo ważne dla ich bezpiecznego noszenia. Dlatego zawsze pierwszorazowy dobór soczewek musi przeprowadzić profesjonalista (okulista lub optometrysta), który nauczy prawidłowego zakładania i zdejmowania oraz higieny soczewek kontaktowych. Proponuję udać się do dowolnego salonu optycznego.
Pozdrawiam Józef Kałużny