Wada wzroku a drżenie w jednym oku

Mam 35 lat i w zasadzie minimalną wadę wzroku (-0,25).Ostatnio zauważyłam drżenie (pulsowanie) w jednym oku, a później wystapiło zniekształcenie obrazu i efekt kalejdoskopu.Jedynie centralny obraz nie był zamazany,ale i tak był zniekształcony.Mam dobre ciśnienie w oku,pole widzenia też jest w normie. Co może być przyczyną takiego stanu?Jak temu zaradzić na przyszłość. Dodam,że leczę się na nadciśnienie, hasimoto i jestem po ostrym zapaleniu trzustki w 2013 roku.

Witam.
Stan taki mogą wywoływać wszystkie choroby ogólnoustrojowe na które się Pani leczy , jednak proponuję zgłosić się na wizytę kontrolną do lekarza okulisty.
Pozdrawiam