Wada wzroku a rekrutacja do policji

Witam! Noszę soczewki kontaktowe -3,00. Przechodzę rekrutację do policji. Moje pytanie jest następujące. Czy na komisję lekarską iść w okularach (które noszę bardzo rzadko)? Czy w soczewkach (od których jestem wręcz uzależniony)? Jak jest wykonywane badanie na tejże komisji, czy w specjalnych okularach przygotowanych przez okulistę? I najważniejsze, czy z taką wadą przejdę komisję?

Lek. Marta Hat

Witam! Na komisję należy udać się w okularach, aby lekarz mógł zbadać wzrok. Jeśli chodzi o kwalifikację - specjalista musi potwierdzić, że kandydat jest zdolny to pełnienia służby i jego wada wzroku nie może temu przeszkadzać. Zwykle jest to wada przy szkłach wypukłych do max. 3,0 D i wklęsłych max. 1,0 D. Czasem w razie zbyt dużej wady wzroku sugeruje się korekcję laserową. Pozdrawiam

Witam.
Na komisję lekarską należy przyjść w okularach. Jeżeli chodzi o samą wadę wzroku to prawdopodobnie otrzyma Pan paragraf 13p3 oznaczający niezdolność do pracy w policji.
Pozdrawiam