Wada wzroku a wskazania do noszenia okularów u 3-latka

witam serdecznie mam pytanie ..poniewaz synek mrużył jedno oczko zrobilismy mu badania okulistyczne.po 5 dniach zakrapiania atopiryna wyszło plus 1 na dwa oczka.p.dr zlecila okulary plus 1.synek ma 3 latka.czy przy takiej wadzie musi nosic okulary?

Witam, Za mało danych, Jaka jest ostrość wzroku , dno oka i najprostszy test zezowy np Mucha,?Jeżeli po Atr ma +1,0 na PLO to ja bym nie dała okularów ,chyba że żle widzi/czyli ma niedowidzenie jednego oka. Wtedy dajemy okulary i zasłaniamy lepsze oko na 4-6 godz. dziennie ąz do uzyskania poprawy. Pozdrawiam