Wada wzroku a złe widzenia

Dlaczego widze gorzej niz wskazuje wada (badania robiłem 2 tyg temu, a doktor powiedzial ze nie moge przeczytac liter mimo odpowiednich okularow; widze gorzej niz kolega z wieksza wada)? Co to może byc za choroba?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Wada wzroku nie wynika wyłącznie z zaburzeń skupiania wzroku (korygowanych okularami), ale może być objawem innych chorób gałki ocznej, w tym przede wszystkim siatkówki. Bez wykonania specjalistycznych badań okulistycznych nie można jednak ani określić przyczyny słabego widzenia, ani zaproponować ich leczenia.