Wada wzroku, astygmatyzm a okulary korekcyjne

Witam! mam pytanie,oboje z synem mamy nosić okulary minusy. Ja mam -0,75, syn; 1,75 i 2.00. Po za tym w jednym oku prawdopodobnie po urazie oka piłką na lekcji wf.syn ma astygmatyzm. O czym powiedzieć zapomnieliśmy przy wizycie u optyka.Czy jest szansa że astygmatyzm minie.Czy można leczyć wzrok okularami korekcyjnymi ajurwedyjskimi które są reklamowane między innymi na allegro. Optyk stwierdził,że to nic nie da.Natomiast ludzie sobie je chwalą w komentarzach.Pozdrawiam.

Witam.
Myślę ,że zapomnieliście Państwo skonsultować się z lekarzem okulistą ,żeby dokładnie wyjaśnić czy rzeczywiście wada astygmatyczna w jednym oku ma związek z urazem. Natomiast okulary " ajurwejdyjskie " nie służą do korekcji wad wzroku - "oszukują' nasz układ wzrokowy i wydaje się nam , że lepiej widzimy.
Pozdrawiam