Wada wzroku jako przeciwwskazanie do rodzenia siłami natury

witam, Jestem w ciąży, z 3 lata temu miałam laserową korekcje wzroku (wadę jaką miałam była -4,75) . Lekarz wysłał mnie na badanie pachymetri. Dzisiaj robiłam to badanie ale nie było opisu. Wyniki jakie miałam to jedno oko 342 μm korekta 3 , oraz drugie oko 430 μm korekta 5 . Czy wyniki są złe? czy taka wada może być przeciwwskazaniem do rodzenia siłami natury? Czy w razie jak po porodzie, osłabi mi się wzrok będę mogła poraz kolejny zrobić laserowa korekcje wzroku? Pozdrawiam

Witam. do porodu badamy siatkówkę,nie rogówkę, pachymetria jeszcze po zabiegu laserowym nie ma sensu,chyba że Pani ma stożek rogówki który to stożek jest przeciwskazaniem do naturalnego porodu. Po zbadaniu siatkówki okulista wyda opinię czy może Pani rodzić. Mam nadzieję, ze nie ma Pani 13 lat. POzdrawiam