Wada wzroku u 47-latka

WITAM. MAM 47 LAT , MOJA WADA WZROKU TO -13 DIOP. PLUS 1,5 CYLINDRA.POLE WIDZENIA MAM ZAWĘŻONE. ZLE WIDZĘ W NOCY ( PRAKTYCZNIE NIC NIE WIDZĘ ,ŚWIATŁO LATARNI MNIE DRAŻNI I OŚLEPIA). OD 10 MIESIĘCY POJAWIAJĄ MI SIĘ MROCZKI W OCZACH,JESTEM PO ZAWALE.CZĘSTO BOLI MNIE GŁOWA I KRĘCI MI SIE W GŁOWIE. OKULISTA MÓWI ,ŻE TO NIC TAKIEGO. WADA MOJA ZATRZYMAŁA SIĘ -JAK NA RAZIE NIE POGŁĘBIA SIĘ. CZY MOŻE SIĘ POGŁĘBIĆ.BOJĘ SIĘ ,ŻE TRACĘ WZROK. JAKIE PRACE MOGĘ WYKONYWAĆ . CAŁE ŻYCIE PRACOWAŁEM FIZYCZNIE.

Witam. Po 40- tce wszystko się zmienia, niestety na gorsze.Praca fizyczna nigdy nie była zalecana przy wysokiej krótkowzroczności.Wada w tym wieku się nie pogłębia.Mroczki są związane z chorobą układu krążenia. Leczymy u kardiologa.Pozdrawiam