Wada wzroku u dziecka a ćwiczenia wschodnich sztuk walki

Dzień dobry. Moja 7 letnia córka bardzo chciała by ćwiczyć wschodnie sztuki walki typu kyokishin karate lub też aikido. Proszę mi napisać czy przy wadzie wzroku na prawym oku +7 natomiast na lewym +5 córka może ćwiczyć, powyższe sztuk walki. Oczywiście córka nosi cały czas okulary korekcyjne. Piszę do Pana prosząc o pomoc, ponieważ następną wizytę do lekarza okulisty córka ma umówioną dopiero na maj 2015 roku. Pozdrawiam i z góry bardzo dziękuję za odpowiedz.

Witam.
Celem właściwej kwalifikacji do uprawiania sportu należy zgłosić się do okulisty , a następnie do lekarza medycyny sportowej.
Pozdrawiam