Wada wzroku w jednym oku i zawroty głowy

Witam, czy wada wzroku ( prawe oko ucieka w stronę nosa, niedowidzenie prawego oka) może powodować lekkie zawroty głowy? Nie wirujące, bardziej kołysanie. Odczuwalne przy gwałtownych ruchach głową. Nie czuję tego po zasłonięciu prawego oka. Morfologia ok. Usg serca, brzucha ok. Cukier Elektrolity tsh również ok. Rtg klatki ok. Neurolog sugerował lepsza dietę i mniej stresu. Może to jest powód. Innych zastrzeżeń nie miał. Okulista tez ok. Wada wrodzona. Dziękuję za opinie. Pozdrawiam.

Małgorzata Panek

Nieprawidłowa korekcja wady wzroku czy też zez może powodować zawroty i bóle głowy. Opisywane przez Pana kołysanie przy ruchach głową może świadczyć o zaburzeniach równowagi. Proszę pamiętać o regularnych kontrolach u neurologa i okulisty, a w razie niepokojących objawów zgłosić się do ww. specjalistów wcześniej.
Pozdrawiam