Wada zastawki i nierówna akcja serca

Witam! Mój chłopak ma pewien problem z sercem. Mianowicie ma on zdiagnozowaną wadę zastawki i raz na jakiś czas, raczej rzadko i przy wysiłku fizycznym serce mu tak troszkę chaotycznie zabije a później wraca do normy. Z tego co wiem zdarzało się to raz na kilka miesięcy, ale niedawno podczas intensywnej pracy zdarzyło mu się to dwa razy w odstępie kilku minut. Nie boli go serce przy tym. Co to może być? Czy jest to groźne? Czym to może być spowodowane? Pilne. Dziękuję.

Lek. Tomasz Budlewski

tego typu zaburzenia mogą wynikać z wady, ale bez podania konkretnej zmiany ciężko się wypowiedzieć. sądzę, że konieczne jest wykonanie badania Holtera EKG, proszę koniecznie udać się do lekarza kardiologa.