Wady genetyczne u płodu i przygotowania do drugiej ciąży

Witam.Mam28 lat,mąż 34.Okazy zdrowia(jak do tej pory).W obu rodzinach nie stwierdzono żadnych wad genetycznych.Ja brałam prawie 2 lata kwas foliowy,nawet i dawkę800mg kwasu foliowego wraz z suplementem różnych minerałów i witamin.Udało się za 1 razem.Dziewczynka z ZT+inne wady.Terminacja w 16tc.Łyżeczkowanie.Po 4dniu po zabiegu dostałam lek Methergin0,125.Kiedy można w mym przypadku starać się bezpiecznie o drugie dziecko?Jakieś rady co do perfekcyjnego przygotowania się do kolejnej ciąży?Dzięku

Proponuję odczekać pół roku po poronieniu, aby szanse dla kolejnej ciąży były większe. Niestety, nie ma możliwości przygotowania się do ciąży w sposób który zabezpieczy przed podobnymi sytuacjami. Może warto zgłosić się do poradni genetycznej i ocenić kariotyp u Państwa.