Wady i zalety e-papierosów w stosunku do tradycyjnych

Czy e-papierosy są całkowicie bezpieczne czy to tylko mniejsze zło w stosunku do zwykłych?
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Z pewnością mniejsze zło - w e-papierosach nie ma substancji smolistych, zmniejsza się więc ryzyko nowotworów płuc, POChP i itd. Jednak duże dobowe dawki nikotyny przyjmowane podczas palenia e-papierosów (badania wskazują, że są one palone znacznie częściej niż zwykłe papierosy) mogą doprowadzić do chorób sercowo-naczyniowych.
Najlepiej jest spróbować rzucić palenie.