Wady i zalety stosowania nici biodegradowalnych

Chciałabym się dowiedzieć czegoś o biodegradowalnych niciach chirurgicznych z czego są zrobione wady zalety kiedy można stosować kiedy nie czy są często stosowane itd ;)

Witam młoda damo i winszuję dociekliwości. Krótko mówiąc bez tych chirurgicznych nici nie byłoby chirurgii. Materiały są różne, o różnej szybkości wchłaniania, różnej grubości, różnej budowy (plecione i monofilamentowe) co uzależnione jest od potrzeb wszystkich działów chirurgii. Jedynie przy szyciu drobnej rany skóry nie są stosowane. Przykładowo tylko jedna firma Johnson & Johnson produkuje:
VICRYL RAPIDE - szew syntetyczny, wchłanialny, pleciony, powlekany
VICRYL - szew syntetyczny, wchłanialny, pleciony, powlekany
VICRYL PLUS - szew syntetyczny, wchłanialny, pleciony, powlekany
MONOCRYL – szew syntetyczny, monofilamentowy, wchłanialny
PDS II - szew syntetyczny, monofilamentowy, wchłanialny, polidwuoksanon
ETHILON - szew syntetyczny, monofilamentowy, niewchłanialny
PROLENE - szew syntetyczny, monofilamentowy (jednowłókowy), niewchłanialny
ETHIBOND - szew syntetyczny, pleciony, powlekany, niewchłanialny
NURLON - szew syntetyczny, pleciony, powlekany, niewchłanialny
MERSILK - szew naturalny, pleciony, niewchłanialny, impregnowany, jedwab