Soniczna szczoteczka - wady i zalety

Witam, mam 19 lat i od zawsze mam problemy z zębami. Z tego względu zastanawiam się nad zainwestowaniem w siebie i zakupem sonicznej szczoteczki. Moje zęby nie są białe, często muszę leczyć ubytki u dentysty i mam kamień nazębny. Z tego względu chcę wyrzucić szczoteczkę manualną, która nie ma zbyt wielu zalet. Ale czy rzeczywiście szczoteczka soniczna jest lepsza od elektrycznej? Jak tak to też szczoteczką soniczną trzeba myć zęby tak jak manualna ruchami wymiatającymi bo chyba nie wolno ją dociskać tak jak manualną tylko delikatnie? A jaką soniczną szczoteczkę państwo polecacie firmę i nazwę sonicznej szczoteczki i czy elektryczna przyczynia się do odsłonięcia szyjki zębowe bo złe szczotkowanie może przyczynić się do chorób dziąseł bo ma ruchy oscylacyjno pulsacyjne? Jakie wady i zalety ma soniczna szczoteczka? Na co zwrócić uwagę przed zakupem konkretnego modelu sonicznej szczoteczki. Czy soniczna szczoteczka będzie dobra na moje problemy? Pozdrawiam :)

Szczoteczki soniczne są znacznie lepsze od zwykłych elektrycznych. Jest dokładnie tak jak Pan napisał w sprawie odsłoniętych szyjek. Szczoteczki elektryczne mogą sprzyjać uszkodzeniu zęba i dziąsła w tym rejonie. Szczoteczka soniczna jest znacznie bardziej delikatna. Nie jest konieczne stosowanie ruchów wymiatających, wystarczy delikatne przesuwanie szczoteczki po wszystkich powierzchniach zęba. Polecam szczoteczki Sonicare.

Nie ma zdania co do wyższości jednych szczotek nad drugimi , obydwie są lepsze od szczotkowania ręcznego, elektryczne szczotki są bezpieczniejsze dla przyzębia

Każda szczotka właściwie użyta będzie działała. Jeżeli myje Pan zęby pełne 2 minuty zwykłą szczotką to inne nie są potrzebne. Jak myjemy krótko, to faktycznie szczotki soniczne są dobre. Należy przestrzegać instrukcji mycia i nie uciskać zbyt mocno.
Adam Ziemlewski

Szczoteczką manualną (zwykłą) jesteśmy w stanie wykonać maksymalnie 200 ruchów na minutę, elektryczną średnio 8 tys., zaś te soniczne wykonują aż 31 tys. ruchów na minutę, dlatego wybierając elektryczną lub soniczną wyczyścimy zęby dużo szybciej. Dodatkowo soniczne szczoteczki są łatwiejsze w użyciu, są też delikatniejsze od elektrycznych, więc nie wyrządzimy sobie nimi krzywdy. Stosując szczoteczkę zwykłą wymagane są ruchy okrężne, natomiast w przypadku elektrycznej lub sonicznej technika jest prostsza – wystarczy przyłożyć do zęba i kolejno „ząb po zębie” przesuwać równolegle do linii dziąseł.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl