Wady rozwojowe u dziecka a ciąża

witam, w 5 tc zażyłam 12 tabletek arthrotec 50, miałam, skurcze dreszcze i biegunke, z krwawienia to tylko 1 łyżka stołowa rzadkiej krwi, później dwa dni bladobeżowe upławy ilośc nie przekraczała łyżki dziennie. Przypuszczam że do poronienia nie doszlo. mam lekkie bóle brzucha od czasu do czasu jak na miesiączkę. Jakie jest prawdopodobieństwo że dziecko będzie miało wady rozwojowe?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zastosowany przez Panią preparat jak najbardziej mógł wpłynąć negatywnie na rozwój płodu. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.