Wady u płodu w 26. tygodniu ciąży

witam, mam pytanie do ginekologa. jest 26 tydzień ciąży u płodu stwierdzono 4 wady 1.duży rozszczep wargi górnej i podniebienia 2.przerost serca VSD mięśniowy 3mm 3.stenoza zastawki płucnej. 4. duże hyperechogenne nerki. chciałabym się dowiedzieć co w takim przypadku się dzieje z dzieckiem czy ma szanse na normalne życie oraz czy mogą wystąpić jakieś problemy u matki tego dziecka. proszę o szersze omówienie sprawy i szczere podejście do problemu.

Magdalena StusiĹska

Szanowna Pani,
szersze i dokładniejsze omówienie należy się Pani od lekarza prowadzącego! Jeśli chodzi o korekcję wad- jest ona możliwa w przypadku VSD i rozszczepu, korekcja stenozy zależy od jej położenia. Co do powikłań- nie znając Pani stanu i obciążeń- trudno się wypowiadać.
Wszelkie wątpliwości i pytania proszę omówić z lekarzem prowadzącym, to niedopuszczalne żeby została Pani bez informacji i wsparcia w takim wypadku.