Waga 120 kg, 169 cm wzrostu, 30 lat. Co mam zrobić, żeby zbić wagę?

Waga 120 kg, 169 cm wzrostu, 30 lat. Pracuję fizycznie od 5.00 rano, w godzinach nienormowanych, do godziny 17.00-19.00. W weekendy nawet do 20.00. Wcześniej jeździłem na rowerku stacjonarnym i chodziłem 4 dni w tygodniu na siłownię. Teraz moja aktywność fizyczna oprócz pracy jest minimalna (pracuję w cukierni non stop na stojąco), stosowałem diety niskowęglowodanowe, ale za to wysokobiałkowe. Nie używałem soli, jadłem warzywa i mięso gotowane na parze. W mojej rodzinie są osoby otyłe, zwłaszcza babcia i mama.

Raczej nie choruję na choroby, które mogą być przyczyną otyłości. Aczkolwiek mam nadciśnienie, które leczę i podwyższony cukier oraz lekkie problemy z wątrobą, też leczę. Nie choruję na żadne choroby przewlekłe. Piję dużo wody mineralnej, smakowe (truskawka, jabłko). Jeśli chodzi o posiłki, to niestety nie trzymam się godzin, jem zazwyczaj po pracy, niezależnie o której wrócę i czasem podjem w pracy jak znajdę czas.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam,

na podobne pytanie do tego, które Pan zadał, odpowiedziałam już pod adresem:
http://portal.abczdrowie.pl/pytania/mam-32-lata-wzrost-187-cm-waze-130-kg-mezczyzna-jak-najszybciej-i-najlepiej-moge-schudnac

W Pana przypadku mówimy o bardzo „zaawansowanej” otyłości. Prosiłabym, aby koniecznie udał się Pan do lekarza, w celu określenia przyczyn problemów z masą ciała. Po części na pewno przyczynił się do tego brak regularności w spożywaniu posiłków. Jeśli chodzi o wody smakowe, proszę pamiętać, iż większość z nich także jest źródłem kilokalorii.

Pozdrawiam