Waga 120 kg u 15-latka

Witam!Mam 15-letniego syna ,który przy wzroście 176cm waży 120 kg i waga dalej rosnie.Robiłam juz chyba wszystko (kolonie sanatorium diety)niestety zawsze znajdzie sposób na podjadanie.Jego sprawnośc fizyczna jest prawie zerowa,a ja nie mam już siły z nim walczyć.Gdzie mam szukać pomocy(syn ma niedoczynność tarczycy i bierze leki na zbicie cukru)Magda

Proces redukcji takiej masy ciała u dziecka jest trudnym procesem, tym bardziej, że teraz przechodzi bunt nastolatka. Oprócz kontroli u lekarzy warto było by rozważyć konsultację u psychologa, albo wybrać się z nim do dietetyka, który wytłumaczy dlaczego to żeby schudnął jest bardzo ważne. Może bardziej posłucha obcej osoby niż rodziców. NA pewno proszę nie naciskać, krzyczeć, bo to przyniesie odwrotny skutek. Dobrze było by, żeby chłopiec "sam wpadł" na taka wizytę, możecie Państwo zacząć od rozmowy o dietetyce w domu między sobą (mama-tata), albo od opowieści, ze ktoś znajomy był u dietetyka i było fajnie, ciekawie. Udać laika komputerowego i poprosić syna o wyszukanie dietetyków, bo znajoma prosiła, a Pani np. nie ma czasu. Aktywność fizyczna - musicie Państwo świecić przykładem. Z uwagi na duże obciążenie organizmu w pierwszej kolejności spacery i basen.

Witam,

Droga Pani syna nie jest łatwa do schudnięcia ze względu na schorzenia współistniejące. Jest Pani pewna, że gospodarka hormonalna jest uregulowana? Często istnieją dodatkowe czynniki, które utrudniają zrzucenie masy ciała więc być może podjadanie nie jest przyczyną otyłości? Jeżeli jednak wszystko jest pod kontrolą proponuję udać się do dietetyka z tzw. specjalizacją pscyhodietetyka - który będzie starał się dotrzeć do Pani syna. W razie pytań proszę o kontakt drogą mailową - postaram się pomóc.

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej miejscowości psychoterapeutę, który zajmuje się terapią rodzin/terapią systemową i skorzystać z konsultacji wraz z synem.