Waga 18-miesięcznego dziecka

Problem dotyczy mojej18m. córkiKaroliny.Karolina urodziła się w35 tyg ciąży.9punktów. Poród przedwczesny z powodu mojej infekcji układu moczowego.Waga 2700.długość 50 cm.Miałam cukrzycę ciążową.Oraz niski poziomTSHw ciąży.źle znosiłam ciążę.W chwili obecnej Karolinka waży9kg.i mierzy77cm.Jest pogodnym, roześmianym dzieckiem.Tylko ta waga i ten wzrost.odkąd skończyła 13m. przytyła tylko 300.Waga stoi jak zaklęta.Jest bardzo ruchliwym dzieckiem.Zrobiliśmy mnóstwo badań.i wszystko jest w porządku
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.
Jeśli dziecko pozostaje pod stałą kontrolą pediatrów a wyniki badań laboratoryjnych są w normie, raczej nie ma powodów do niepokoju. Zarówno waga jak i wzrost dziewczynki nie odbiegają od przyjętych ogólnie norm w sposób drastyczny (znajdują się między 3 a 10 centylem). Bardzo prawdopodobne, że dziewczynka ma tzw. konstytucjonalnie niski wzrost, a brak przyrostu masy ciała wynika z ruchliwości dziecka. Proszę obserwować córeczką i pozostawać pod stałą kontrolą lekarską.