Waga 40 kg przy 168 cm wzrostu

Witam! Czy waga 40 kg przy wzroście 168 cm (BMI ok 14), może spowodować negatywne skutki w organizmie? Jeśli tak, to jakie? Czego powinnam się obawiać?

Witam,
przy BMI ok 14 najprawdopodobniej Pani poziom tkanki tłuszczowej jest bardzo niski. Najpoważniejsze problemy zdrowotne wynikają z niedoboru tkanki tłuszczowej i są to zaburzenia hormonalne skutkujące zanikiem miesiączki. Zbyt mała masa ciała skutkuje szeregiem powikłań zdrowotnych. Niedobór białka, tłuszcz, witamin, składników mineralnych grozi problemami z kośćmi, skórą, wzrokiem, prawidłowym funkcjonowaniem narządów w organizmie.

Dzień dobry!
Niedożywienie i niedobór masy ciała może prowadzić do niedoborów witamin i składników mineralnych oraz ogólnych problemów ze zdrowiem (osteoporoza, zaburzenia hormonalne), pogorszeniem wyglądu włosów, skóry i paznokci. Zachęcam do przestrzegana zasad "zdrowego żywienia" i konsultacji dietetycznej.

Zapraszam również na moją stronę http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

Dzień dobry, taki wskaźnik masy ciała świadczy o niedowadze, która może doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Zbytni ubytek masy ciała może prowadzić nawet do śmierci.