Waga 60 kg przy wzroście 172 cm u chłopaka

Mam chłopaka ze wzrostem 172 cm i waży 60 kg ,mało je, także pali papierosy i pije kawę czy taka waga przy takim wzroście jest normalna, czy może jeszcze więcej schudnąć tak się odżywiając
ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Podana masa ciała znajduje się w normie, jednak nawyki takie jak palenie papierosów i codzienne spożywanie kawy z pewnością nie służą zdrowiu. Zbyt mała podaż pokarmów może prowadzić do niedoborów żywieniowych, które w działaniu przewlekłym są przyczyną wielu chorób. Należałoby więc wprowadzić zmiany w nawykach żywieniowych i stylu życia.