Waga a wynik testu obciążeniowego 75 g

Witam, mam pytanie, czy waga pacjenta ma znaczenie przy tym badaniu? Czy jeśli pacjent jest niższej wagi (46 kg), w jego organizmie cukier nie rozkłada się dłużej niż u pacjenta z wyższą wagą?

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Podczas wykonywania doustnego testu obciążenia glukozą, wagi nie bierze się pod uwagę.

Natomiast istotne jest, aby test był przeprowadzany w odpowiedni sposób. Kilka dni przed wykonaniem testu nie należy zmieniać diety. W dniu badania pozostaje się na czczo, po pobraniu krwi przyjmuję się rozpuszczoną glukozę. Następne oznaczenie cukru następuje po 2 godzinach. W tym czasie należy nadal nic nie pić, nie jeść, nie palić papierosów. Należy w tym czasie pozostać w spoczynku.

Polecam artykuły zawarte na naszym portalu, między innymi:
http://portal.abczdrowie.pl/diagnozowanie-cukrzycy

Pozdrawiam.