Waga dla mężczyzny o wzroście 178 cm

Jaka najlepsza waga przy wzroście 178 cm będzie dobra dla mężczyzny ? Obecnie ważę 107 kg

Witam serdecznie,
biorąc pod uwagę jedynie całkowitą masę ciała optymalnie dla zdrowia byłoby gdyby mężczyzna o wzroście 178cm ważył nie więcej jak 79kg, jednakże kiedy uwzględnimy ile u danej osoby jest tkanki tłuszczowej, jaka jest masa mięśniowa i jaka jest zawartość wody ustrojowej to może się okazać, że tą zalecaną maksymalną wagą wcale nie będzie 79 kg a np. więcej, bo przecież mięśnie i woda też ważą! Gdyby miał Pan możliwość to dobrze byłoby sprawdzić jak to wygląda u Pana. Obecnie najbardziej dostępną metodą pomiaru składowych ciała jest bioimpedancja. Pozdrawiam.

Najlepiej wykonać analizę składu ciała - dzięki której dokładnie określimy zawartość mięśni i tkanki tłuszczowej,
rozpiętość prawidłowej wagi w zależności od składu ciała jest duża,
BMI jest wskaźnikiem niedokładnym, ponieważ nie bazuje na jakości ciała ale na ilości- waga i wzrost.
pozdrawiam