Waga elektroniczna stosowana w 11. tygodniu ciąży

Jestem w 11 tc. Niedawno kupiłam wagę elektroniczną z funkcją pomiaru tkanki tłuszczowej. Używałam jej przez kilka dni, dopiero dziś przeczytałam instrukcję, w której było napisane, że dla kobiet w ciąży korzystanie z wagi jest niewskazane. 1. Czy mogłam zaszkodzić dziecku? 2. Czy to może wywołać wady rozwojowe? 3. Jak duże jest ryzyko utraty ciąży lub wystąpienia z tego powodu wad wrodzonych? 4. Jakie byłyby objawy, gdyby stało się coś złego?

Lek. Tomasz Budlewski

Objawów w tym momencie może Pani nie odczuwać. Aby móc coś więcej powiedzieć konieczne jest badanie lekarskie. Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa. Sądzę, że ryzyko aby powstało coś złego jest raczej niskie i proszę spokojnie udać się do lekarza ginekologa.