Waga i wzrost 4-miesięcznego dziecka

Witam, moja coreczka dzis dokladnie skonczyla 4miesiace i wazy 6.93kg i ma okolo 63cm, nie bardzo umiem odczytywac z siatek centylowych, ale jest chyba na ostatnim. Jej waga przy urodzeniu to 3.220 i urodzila sie w 42tyg ciazy. Prosze o odpowiedz. Z gory dziekuje

no to sobie ładnie przybiera, na piersi to właściwie norma tzn. do 1 kg na miesiąc ale teraz powinna trochę wyhamować. Najlepiej sprawdzać to na siatkach centylowych. To sprawdza się jak w tabliczce mnożenia. Na poziomej osi zaznaczamy wiek dziecka a na pionowej ile waży , miejsce skrzyżowania się tych prostych( jak w mnożeniu) powinno zmieścić się pomiędzy linią zaznaczoną 10 centyli a 75centyli ,( skrajne(grube linie wyznaczają granice normy), . Ważne jest sprawdzanie obwodu głowy dziecka (najszersze miejsce przez czoło i potylicę)- nie powinna głowa rosnąć więcej niż 2 cm na miesiąc .Pozdrawiam.