Waga i wzrost a wygląd sylwetki

Witam zastanawiałem się od dłuższego czasu jak to jest, mam 23 lata ważę 75 kg i mam 178 wzrostu, lecz moja sylwetka wygląda, że jestem przy kości, "trochę grubawy" przy czym mój kolega ma 30 lat jest 2 cm wyższy i waży 95 kg!! ale jego sylwetka jest szczupła,jest chudym człowiekiem jak to można wytłumaczyć o co w tym wszystkim chodzi??

Witam,

każdy z nas jest inny i ma inną sylwetkę, budowę ciała. kolega może ważyć więcej i wyglądać na szczuplejszego ponieważ np. ma więcej mięśni. Mięśnie ważą więcej niż tkanka tłuszczowa i stąd różnica w wyglądzie. Jest bardziej ,,zbity'' i możliwe że ma mniej tkanki tuszowej co przekłada się na prezentacje ciała.
Proponuję ćwiczyć siłowo i od czasu do czasu cardio aby spalić tłuszczyk. Do tego niezbędna jest prawidłowa dieta która stanowi 70% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę.

Jeżeli byłby Pan zainteresowany to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pan możliwości dojazdu to przez internet.
Proszę się zastanowić czy nie warto zająć się problemem profesjonalnie.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Szanowny Panie,
Poza samą masą ciała, ważna jest także ilość i rozłożenie tkanki tłuszczowej oraz mięśniowej - to może mieć bardzo duży wpływ na taki stan rzeczy.

Z poważaniem,
mgr Sławomir Kula, dietetyk kliniczny - Poznań
Poradnia Dietetyczna Świat Odżywiania
http://www.swiatodzywiania.pl