Waga nastolatka: czy za dużo ważę?

Witam wszystkich ekspertów, mam 12 lat i 158 cm wzrostu. W 5 klasie szkoły podstawowej ważyłem 68 kg, a miałem 148 cm. Obecnie ważę 60-65 kg. Czy to prawidłowa waga?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Według wskazań siatek centylowych, które pozwalają w sposób obiektywny ocenić prawidłowość rozwoju dzieci i młodzieży, Twoja masa ciała jest prawidłowa. Występuje niewielka dysproporcja w budowie ciała. Nie powinna ona jednak budzić powodu do niepokoju. Pamiętaj, że odchudzanie w wieku dojrzewania powinno odbywać się pod nadzorem lekarza. Regularna aktywność fizyczna pozwala utrzymać prawidłową kondycję organizmu. Jeśli cokolwiek Cię niepokoi skontaktuj się ze swoim lekarzem.