Waga nastolatki: ile powinna ważyć trzynastolatka?

Mam 13 lat i ważę 70 kg przy wzroście 166 cm. Ile powinnam ważyć?

13 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Według siatek centylowych Twoja masa ciała oscyluje ponad 97 centylem, zaś Twój wzrost oscyluje około 90 centyla. Oznacza to, że zarówno Twoja masa ciała jak i wzrost znajdują się na granicy normy w stosunku do wieku. Oznacza to, że zdecydowanie powinieneś skonsultować się z lekarzem pediatrą, który oceni czy tak wysokie wartości masy ciała i wzrostu nie mają etiologii chorobowej. Odpowiadając na Twoje pytanie, idealna masa ciała dla Twojego wzrostu i wieku powinna wynosić około 60 kg.