Waga nastolatki: jak schudnąć?

Witam, mam 12 lat i 160 cm wzrostu. Ważę 55 kg. Jestem dziewczyną. Nie akceptuję swojego ciała. Schudłam już niby 8,5 kg, ale różnica jest tylko na wadze. Trochę zmniejszył mi się brzuch (nadal jest wielki), ale żadnej poza tym zmiany nie ma. Stosuję dietę 800 kcal, po której schudłam 8,5 kg w miesiąc, ale teraz waga stoi w miejscu. Robię 6 weidera, ruszam się, nie jem słodyczy, chleba, tłustych rzeczy. Co mogę jeszcze zrobić?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Według siatek centylowych Twoja obecna masa ciała jest idealna w odniesieniu zarowno do wzrostu jak i wieku. Nie powinnaś się odchudzać. Dieta 800 kcal w przypadku osoby w wieku dojrzewania może mieć przykre konsekwencje zdrowotne. Twój opis może wskazywać na to, że cierpisz na zaburzenia odżywiania o podłożu psychogennym. Powinnaś porozmawiać o swoim problemie z rodzicami. Następnie należy udac się do lekarza. Szybko wdrożona terapia pomoże ograniczyć zgubne działanie choroby.