Waga niespełna trzyletniego dziecka

Witam , moja córka urodziła się 19.05.2013, mierzy 105 cm i waży 18 kg, czy mam się martwić że ma nadwagę ?

Siatka centylowa określa przeciętny obraz społeczeństwa i najważniejsze jest aby wzrost i waga były w tym samym lub sąsiednim centylu.
Czy pediatra na bilansie 2-latka zwrócił na to szczególną uwagę?

Pozdrawiam.

Joanna Arciszewska.