Waga piętnastolatki: czy moja masa ciała jest odpowiednia?

Mam 15 lat, ważę 55 kg. Mój wzrost to 165 cm. Czy to odpowiednia waga?
15 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Biorąc pod uwagę siatki centylowe dla dziewcząt polskich, Twoja masa ciała oraz wzrost znajdują się dokładnie w środku normy wieku.
Obiektywny wskaźnik BMI, który określa masę ciała należną do danego wzrostu sugeruje prawidłową masę ciała.
W związku z powyższymi danymi nie ma powodów do niepokoju i redukcja masy ciała.
Z uwagi na wiek rozwojowy należy dbać o zdrowy rozwój psycho-fizyczny poprzez dietę opartą na zasadach zdrowego żywienia oraz regularnej aktywności fizycznej.

Redakcja abcZdrowie.pl