Waga w miejscu i problem ze schudnięciem

Witam. Proszę o radę w odchudzaniu. Mam koleżankę chorą na astmę, celiakię oraz alergię pokarmową na owoce cytrusowe, arbuzy, truskawki itp. Jest otyła tylko w obrębie brzucha (ma szczupłe ręce, nogi, pupę) Ma ustaloną dietę bezglutenową, niskokaloryczną. Cwiczy 2 razy w tygodniu bardzo intensywnie oraz codziennie w domu wykonuje lżejsze cwiczenia. Mimo to jej waga ciągle stoi i nie może schudnąc. Jest załamana ale się nie poddaje. Proszę o poradę co może by przyczyną, że nie może schudnąc.

Witam Panią,

Zapewne dieta jest nieodpowiednio dobrana. Zalecam wizytę u dietetyka, który po przeprowadzeniu wywiadu żywieniowego i zdrowotnego ułoży skuteczny jadłospis.
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Być może wartość energetyczna diety jest zbyt niska i przy jednoczesnym wzroście wysiłku fizycznego organizm magazynuje zapasy energii w formie tkani tłuszczowej. Dieta może być również nieprawidłowo zbilansowana, lub przeciwnie, do przypadku o którym wspominamy najpierw, może mieć nadal zbyt dużą kaloryczność. Nie znając dokładnie przypadku, bez zebrania pełnego wywiadu żywieniowego oraz bez wyników badań laboratoryjnych ciężko określić, co może być przyczyną braku spadku wagi. Jeżeli koleżanka jest pod opieką dietetyka, zalecamy wizytę u niego i przedstawienie mu sytuacji oraz wątpliwości co do stosowania podjętej terapii żywieniowej. Jeżeli zaś bazuje na ogólnych zaleceniach zachęcamy do wizyty w gabinecie specjalisty z doświadczeniem klinicznym.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444

Dzień dobry!

Bardzo możliwe, iż dieta jest niewłaściwie zbilansowana - nie pokrywa całkowitego zapotrzebowania organizmu, przez co ten magazynuje energię w postaci tkanki tłuszczowej.
Najlepiej skontaktować się ze specjalistą, który przeprowadzi dokładny wywiad i dopasuje menu do potrzeb koleżanki.

Pozdrawiam,
k.wawrzyniak@odzywiajsiezdrowo.pl

Proponowałabym żeby koleżanka porządnie zbadała sobie tarczycę, czy nie ma jeszcze innej choroby w worka autoimmunologicznego np. Hasimoto czy niedoczynności tarczycy TSH, anty TPO i anty TG, Ft3, Ft4 oraz UG tarczycy. A także glukoza na czczo (najlepiej test obciążenia glukozą i insuliną) - kontekście insulinooporności, na którą może wskazywać odkładanie się tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha. Dieta bezglutenowa powinna być przestrzegana w 100%.