Waga w miejscu podczas odchudzania u 21-latki

Mam 21 lat. Kiedy ustałam na wagę w styczniu 2015 roku przestraszyłam się że ważę 87 kg przy wzroście 170. Dużo biegałam chodziłam na spacery codziennie siłownia, basen i rower -bo zimy w tym roku nie było. Udało mi się zrzucić 18 kg do czerwca i ważę teraz 69 kg. Ale ja postawiłam sobie cel że chce ważyć 58 kg. Tylko problem w tym że waga mi ustała A robię to samo co robiłam. W szczególności chciałabym tylko by spadł mi brzuch i uda. Jak mam zrobić żeby się udało do końca .

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444

Witam Panią,

Skoro robi Pani wciąż to samo przez długo okres czau to jak może sie Pani spodziewać nowych efektów? Należałoby coś zmienić. Pokombinuje Pani z dietą i wprowadzi nowe produkty, urozmaici ja Pani. Proszę także wykonywać inne ćwiczenia ponieważ organizm się już do nich przyzwyczaił.
Najprawdopodobniej doszła Pani do wagi, która utrzymywała się najdłużej w Pani życiu i te ostatnie kilogramy są najczęściej najtrudniejsze do zrzucenia. Jednak proszę uzbroić się w cierpliwość i dalej zdrowo się odżywiać oraz ćwiczyć a waga ruszy.
Mam nadzieję, że Pani dieta jest pełnowartościowa i zbilansowana oraz dostosowana do Pani dziennego zapotrzebowania energetycznego. Nie może Pani spożywać zbyt mało kcal i głodzić swojego organizmu bo w innym razie również może być przytrzymanie spadku wagi a nawet jej wzrost. Stosując dietę bardzo niskokaloryczną zwalniamy przemianę materii a organizm przechodzi w ,,stan oszczędzania'' i przed obawą o utratę składników odżywczych zaczyna robić zapasy rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania prawidłowo dobraną dietą zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Bardzo możliwe iż dostarcza Pani sobie zbyt małą podaż energii - dieta może być nieprawidłowo zbilansowana pod kątem niezbędnych składników odżywczych, przez co organizm może magazynować energię. Zachęcam do kontaktu, w celu opracowania dla Pani odpowiedniej terapii żywieniowej.

Pozdrawiam,
Katarzyna Wawrzyniak
k.wawrzyniak@odzywiajsiezdrowo.pl