Wahania nastrojów a depresja

Czy to depresja? witam, na przełomie paru miesięcy odczuwam smutek, przygnębienie, a czasem radość mam dni kiedy jestem wesoła, wszystko mnie cieszy, lub kiedy jestem smutna, płacze, mam częste napady płaczu bez powodu, rok temu przestałam przyjażnić sie z przyjaciolka(bardzo to przezyłam), do tego doszła nieuleczalna choroba mojego dziadka, i problemy w rodzinie, to wszystko mnie przytłacza, nie radze sobie z problemami nie potrafie skupić sie na niczym, prosze o rade. dziekuje

Witam,
nie można postawić diagnozy przez internet, jednak to, czego pani doświadcza może wskazywać na zaburzenia depresyjne. Z tego powodu zachęcam panią do udania się na konsultację do psychoterapeuty/psychiatry np. do Poradni Zdrowia Psychicznego (na NFZ) lub prywatnie. Jakąkolwiek nazwę damy pani przeżyciom, pewne jest, że pani cierpi - dlatego warto udać się do specjalisty.

Pozdrawiam
-Bartosz Piasecki
www.poznacsiebie.pl

Dzień dobry. Doświadcza pani stanów obniżonego nastroju. Jeżeli przeszkadzają pani w codziennym funkcjonowaniu proszę się skontaktować z psychologiem w celu zweryfikowania głębokości zaburzenia. Psycholog zaleci dalsze kroki, podjęcie psychoterapii i/lub wizytę u lekarza psychiatry. Pozdrawiam.

Szanowna Pani,
zachęcam do udania się do psychologa, pomoże Pani zrozumieć wpływ przeszłych doświadczeń na nastrój i stan emocjonalny. Diagnoza depresji nie jest taka prosta jakby się wydawało, być może ma pani po prostu obniżony nastrój, a być może to przejściowy kryzys. Ważne żeby Pan udała sie do specjalisty.