Wahania nastrojów po odstawieniu alkoholu a depresja

Witam maampytanie niewiem czy to depresja od paru miesiecy odstawilam alkohol ale mimo to towarzysza mi dziwne stany razem jestem wesola mam wielka ochote zrobic wszystko ale po paru minutach ten stan sie odwraca niechce mi sie nic najlepiej lezalabym na kanapie obiecuje sobie ze to sie zmieni ale nastepny dzien to samo niewiem juz co robic denerwuje mnie taki stan z gory dziekuje za odpowiedz

Witam serdecznie,
Jednym z najczęstszych powikłań uzależnienia od alkoholu jest depresja alkoholowa. U większości pacjentów pojawia się ona bezpośrednio po zaprzestaniu picia i mija po około dwóch tygodniach. Jednak część depresji utrzymuje się dłużej i wymaga leczenia (farmakoterapii i/lub psychoterapii). Dlatego warto, aby Pani skonsultowała się z psychologiem lub psychiatrą.
Pozdrawiam

Witam serdecznie, w pierwszej kolejności chciałabym zapytać czy jest Pani pod opieką lekarza psychiatry i/lub terapeuty? Jeżeli tak, osoby prowadzące Pani leczenie powinny zostać poinformowane o trudnościach, które Pani zgłasza. Jeśli nie, proszę zgłosić się do wymienionych specjalistów, żeby skonsultować opisane przez Panią zachowania i podjąć działania zaradcze. Rzetelną diagnozę można postawić na podstawie przeprowadzonego wywiadu, drogą wirtualną jest to niemożliwe. Pozdrawiam.