Wahania nastroju a SM

Czy to prawda, że stwardnienie rozsiane jest przyczyną znacznych wahań nastroju, nadpobudliwości i nerwowości? Jak można to wytłumaczyć naukowo? Czy mogą Państwo polecić jakieś artykuły/książki do poczytania na ten temat?

Renata GrzechociĹska

Na podstawie obserwacji pacjentów wysnutu takie wnioski. Egiologia zaburzeń nastroju nie jest poznana. Prawdopodobne jest współdziałanie czynników biologicznych, psychologicznych, społecznych. Zaburzenia mogą być efektem działania leków stosowanych w leczeniu SM.