Wahania nastroju a terapia rodzinna

Moja teściowa ma okropne wahania nastroju: rano rozmawiamy i zachowuje się w porządku w stosunku do mnie, popołudniu idzie na plotki do rodziny i raz obgaduje a raz zachwala mnie, a wieczorem omija lub odpowiada jednym słowem. Przeszkadza jej mój tryb życia, ponieważ ona jest gospodynią domową i jej dzień kręci się wokół kuchni i gotowania, a ja pracuję, a obowiązkami dzielę się z mężem. Za rok mamy zamieszać razem i obawiam się naszych relacji. Rozmowa (ja, mąż i ona) pomaga na krótką chwilę...

Dr Ewa Bujoczek Psycholog, Gliwice

W sytuacji jeżeli już teraz występują trudności w kontaktach z teściową a za rok macie zamieszkać razem warto zastanowić się nad tym, czy wspólne mieszkanie jest najlepszym rozwiązaniem. Macie Państwo rok czasu na podjęcie decyzji, warto zastanowić się, czy rzeczywiście wspólne mieszkanie z teściową będzie korzystne, czy też może warto zamieszkać samodzielnie. Najważniejsze w tej sytuacji jest to, aby rozmawiała Pani szczerze ze swoim mężem, mówiła o swoich uczuciach, oczekiwaniach. Warto, aby również omówili Państwo kwestie związane z zachowaniem teściowej i pani reakcjami na to.